דורית פריצקי

מהי אמנות דיגיטלית?

כיצד אני יוצרת את האמנות הדיגיטלית שלי

ציור אבסטרקט דיגיטלי של דג זהב דמיוני, בצבי תכלת וטורקיז

 

האמנות הדיגיטלית מיוצרת על ידי כלים דיגיטליים ממוחשבים, כאשר הגבול בין אמנות, מדע, עיצוב ,טכנולוגיה ואסטטיקה מטשטש… האמנות הדיגיטלית התפתחה עם התפתחות המחשבים הביתיים,  כלים כמו מצלמה דיגיטלית, מחשב, לוח דיגיטלי ועט דיגיטלית הם כלי הציור שלי, כך אני יוצרת את האמנות הייחודית והמקורית שלי “ציורים לחללים מעוצבים” ציורים לבית, לסלון ללובי ולעסק.

המחשב הוא הכלי הטכני עבורי, במיומניות אותן רכשתי והשימוש בתוכנות גרפיות כגון: פוטושופ ואילוסטרייטור (של חברת אדובי). במהלך שנות עסוקי כמעצבת גרפית רכשתי מיומנויות בעולם הטכנולוגי המאתגר, את האמנות שלי אני יוצרת מתוך תשוקה וסקרנות שבאמצעותן אני מגיעה לתוצאות ברמה גבוהה ואיכותית ביותר.

הטכניקה שלי היא כאשר המחשב משמש כדף הנייר, או הקנבס, השימוש במדיית הצילום לוקח חלק חשוב ביצירה שלי והשימוש בלוח ועט דיגיטלי (המכחול הדיגיטלי) זהו עט אלחוטי, ממש כמו עפרון רגיל, המדמה עט, מכחול, גירים, עם צבעים ומברשת אמיתית, שרגישה לללחץ היד על הלוח הדיגיטלי וכן לעוביו של הקו ועוצמת הצבע שאיתו אני מציירת. היצירה נרקמת לאחר שעות עבודה רבות, עוברת עיבודים אמנותיים וגרפיים שונים, טקסטורות ועומקים, שקיפויות ורבדים על פני התמונה כשהדמיון, הרגש והצבעוניות נוכחים ומשתלבים בכל אחת מיצירותי.

ההתפתחות הטכנולוגית של  הדפוס והמדפסות בשנים האחרונות היא עצומה וניתן באמצעותה להדפיס אמנות באיכות גבוהה שמחזיקה שנים רבות על כל חומר, טכנולוגיות הדפוס הובילו אותי להדפיס את האמנות הדיגיטלית שאני יוצרת על מגוון חומרים בקלות ובמהירות.

את הציורים לבית אני מדפיסה על חומריים עכשווים ומודרניים כגון: אלומיניום (אלוקובונד) בעובי של 3 מ”מ, פרספקס בעוביים משתנים, זכוכית ועוד… עם תליה אחורית נסתרת ומורחקת מהקיר – ליצירת אפקט מרחף.

היתרון בטכניקה של יצירת אמנות דיגיטלית היא שניתן לשנות ולהחליף צבעוניות לפי הסגנון או בהתאמה אישית לאווירת הבית הרצויה, אין צורך לחכות ששכבת צבע תתייבש כמו בציור שמן… ניתן להעלות וליישם אינספור כתמים, גוונים וצבעים כיד הרצון ויחד עם השילוב המיוחד של טכנולוגיית הדפוס ברמה גבוהה והחופש להדפיס את יצירת האמנות בכל גודל רצוי אין גבול לאפשרויות, כך שניתן להתאים כל ציור לגודל הקיר שלכם. אם אתם מתלבטים, או שאתם לא בטוחים שהיצירה שבחרתם מהגלריה מתאימה לחלל שלכם ועל מנת שתוכלו להתרשם ניתן לקבל הדמיה חינם ללא עלות, כיצד יראה הציור שבחרתם ממש על הקיר שלכם, בבית או בכל חלל אחר.

מוזמנים לבקר בגלריה שלי, לבחור ציור לבית שלכם, ממגוון הסגננות: אבסטרקט, דיגיטלי, או גיאומטרי להגשים את החלום ולהתרגש מציור מקורי בבית שלך, מהצבעים והדמיון. בבחירת הציור הנכון תיצרו את השינוי ותהפכו את הבית שלכם למזמין יותר, מיוחד ומרשים יותר, כי הרושם הראשוני כן קובע!

 

דורית פריצקי צילום בשחור לבן

מאת דורית פריצקי

חתימה באנגלית של דורית פריצקי

אהבתם? שתפו את המאמר עכשיו!

×

 דברו איתי בוואטסאפ

× אשמח לעזור
דילוג לתוכן