דורית פריצקי

לוגו דורית פריצקי אמנות לחללים מעוצבים

ציור מיוחד ויפה לבית בצבעים סגולים מעל הקונסולה ציור מקורי של דורית פריצקי

אין כמו לצאת לטבע, לצעוד בחוף הים על מנת שמצב רוחנו ישתפר פלאים, הצבע הכחול של הים, השמיים הכחולים מעוררים בנו תחושות של רוגע ושלווה, העצים והצמחייה הירוקה והחול הצהבהב הבוהק מעוררים תגובות רגשיות רגועות יותר המשפיעות על מצב הרוח שלנו, ברור לחלוטין שלצבעים בחיינו יש השפעה באופן שכלי ורגשי גם כאשר אנו בוחרים בציור חדש לבית בחירת הצבעים נעשית באופן לא מודע.

צבעים מעוררים רגשות שונים ומושפעים גם מהתרבות שבה גדל האדם, רגשות חזקים  עוצמתיים מצבע מסויים יכול לעורר תחושות שונות כמו עצב בתרבות אחרת. רגש חיובי מעורר בנו אמון ובטחון וצבע אחר יכול לעורר בנו רגשות שלילים, חרדה ודאגה. על פי מחקרים שנעשו בני האדם מייחסים משמעויות אוניברסליות לצבעים מוגדרים, למשל הצבע האדום מקושר לסכנה, אזהרה, אך גם לרגשות של אהבה, ריגוש וחיות.

לתרבות בה אנו גדלים יש השפעה לתפיסת הצבעים ודוגמא לכל זה הצבע הלבן שבתרבות שלנו התחושות שהוא משדר זה טוהר, נקיון, רוגע ואילו בסין צבע הלבן מסמל עצב ואבל.

העין האנושית קולטת לראשונה את הצבעים אשר גורמים לגירוי מידי במוח. התחושה שנוצרת במוח בהתבוננות ובשילוב עם התת מודע שלנו המפרש את תהליך תפיסת הצבע מתרחשת בתהליך קצר ומהיר ואינטואיטיבי. לעיתים אין אנו שמים לב לכך או מודעים מדוע אנו מרגישים שמחים או עצובים לצבע מסוים.

 

באיזה צבע לבחור ציור חדש לבית?

בחירת הצבע הנכון של ציור לבית הינו תהליך מורכב, עלינו לחשוב מה משדר הצבע, כיצד יתאים לכל החלל בהרמוניה ובהתאמה מושלמת ומהי האווירה שאנו רוצים ליצור בחלל שלנו.

הצבע הוא זה שמעביר לצופה את המסר הראשון של רגשות ואווירה, מגרה את כל החושים, מסמל רעיונות אבסטרקטיים ויוצר אצלנו תגובה אסתטית ורגשית חזקה.

גלגל הצבעים, צבעים חמים וקרים

לפי תורת הצבע, גלגל הצבעים מתחלק לשניים: צבעים חמים ולצבעים קרים

הצבעים החמים – אדומים, כתומים, צהובים הם צבעים מעוררים חמימות, תשוקה, קרבה – וכך הם יוצרים אצלנו תגובה רגשית ואסטטית מידית.

הצבעים הקרים – ירוקים, כחולים, סגולים –לדוגמא ציור בגוון כחול הם צבעים המשדרים רעננות, קרירות – היוצרים אצלנו תגובה רגועה יותר.

 

  1. ניתן לבחור בציור לבית מאותה המשפחה, כלומר באותו גוון הצבע – למשל כחולים לצד כחול כהה לצד תכלת בהיר.
  2. ציור לבית עם צבעים קרובים בגלגל הצבעים למשל: צבע שקרוב לכחול הוא ירוק , טורקיז וצהוב.
  3. לבחור בציור לבית עם גוונים הנמצאים מולו בגלגל הצבעים – צבעים שמשלימים זה את זה.

 

 

אם אתם מתלבטים, או שאתם לא בטוחים שהיצירה שבחרתם מהגלריה מתאימה לחלל שלכם ועל מנת שתוכלו להתרשם ניתן לקבל הדמיה חינם ללא עלות, כיצד יראה הציור שבחרתם ממש על הקיר שלכם, בבית או בכל חלל אחר.

מוזמנים לבקר בגלריה שלי, לבחור ציור לבית שלכם, ממגוון הסגננות: אבסטרקט, דיגיטלי, או גיאומטרי להגשים את החלום ולהתרגש מציור מקורי אצלכם, מהצבעים והדמיון. בבחירת הציור הנכון תיצרו את השינוי ותהפכו את הבית שלכם למזמין יותר, מיוחד ומרשים יותר, כי הרושם הראשוני כן קובע!

 

×

 דברו איתי בוואטסאפ

× אשמח לעזור
דילוג לתוכן